Home » Код 369 во август на фестивал во Хрватска

Код 369 во август на фестивал во Хрватска

Започнуваат настапите на КОД 369 во Хрватска

by culturalchat

Овогодинешното издание на фестивалот за поп и рок музика CMC 200 Славонија фест, се враќа на 27 август на фантастичната тврдина Брод тврдина во Славонски Брод. На прес-конференцијата што се одржа денес во студиото на Кроација рекордс беше претставена програмата и локацијата на фестивалот.

На истиот ќе настапат BANG BANG, CODE 369, Emir and Frozen Camels, Flyer, J.R. Август, Лили Џи, Лу Јакелиќ и Вања и Нешвил Фанк, па дури и тројца хедлајнери – Нено Белан и Фименс, Пипчипс&видеоклипс и Влатко Стефановски кои се подготвуваат да направат спектакл во новореновираната тврдина Брод.

Фотографија од прес: Карла Матулина.

 

 

Related Articles