Home » Нова обработка на „Creep“ од страна на Андријана Јаневска

Нова обработка на „Creep“ од страна на Андријана Јаневска

by culturalchat

Поп-пејачката и професорка по виолина, Андријана Јаневска ја промовираше најновата обработка и тоа на песната „Creep“ за коа освен изведбата, го направи и аранжманот. Минатата година таа го освои првото место на натпреварот организиран од ЗАДА рекордс (САД). На овој натпревар се избираше најдобар пејач и пејачка од цел свет во минатите неколку месеци.

Вниманието го привлече и со песната „Ми заплакало селото Ваташа“ која ја снимија заедно со Игор Џамбазов. Оваа година таа настапи на Златна бубамара на популарноста, како и на Оскаровската гала вечер во Македонската опера и балет. Во моментов таа е дел и од новиот оддел за  популарна музика  на ФМУ во Скопје.

Обработката на композицијата во продолжение:

 

Related Articles